DZIĘKUJEMY WAM ZA ODDANE GŁOSY! 

Obroniliśmy Złotą Kozicę w kat. Biegów Anglosaskich i kategorię M w Lidze Biegów Górskich!!! Dodatkowo zdobyliśmy Brązową Kozicę w klasyfikacji generalnej, czyli 3 miejsce na ponad 300 biegów górskich!!!

Biegi górskie to dyscyplina, która w ostatnich latach odnotowuje bardzo dynamiczny rozwój. Wzrasta ilość organizowanych biegów górskich, co z pewnością przyczynia się nie tylko do wzbogacenia kalendarza imprez, ale przede wszystkim do podnoszenia poziomu organizacyjnego, który jest z pewnością jednym z kluczowych argumentów przy ocenie danej imprezy. Ten rok jest rekordowym pod względem przeprowadzonych biegów górskich, ponieważ patrząc przez pryzmat ubiegłego, odbyło się o około 100 imprez więcej, łącznie ponad 300 biegów. Wspomniane imprezy tworzą Ligę Biegów Górskich, w której startujący zbierają punkty, najlepsi rzecz jasna zostają nagrodzeni w poszczególnych kategoriach oraz ogólnej (OPEN). Koniec sezonu biegów górskich to także czas podsumowania i oceny poszczególnych imprez między innymi pod względem organizacyjnym. Dokonują jej sami biegacze, a więc osoby uczestniczące w danych wydarzeniach, biorąc udział w głosowaniu, które od kilku lat przeprowadza organizator Ligi Biegów Górskich, właściciel największego portalu poświęconego tej tematyce – BiegiGorskie.pl W trwającym kilkanaście dni głosowaniu swoje głosy oddają biegacze. Plebiscyt ma za zadanie wyłonić Najlepszy Polski Bieg Górski danego roku oraz Najlepsze Polskie Biegi Górskie w poszczególnych stylach.

Wartym odnotowania jest fakt, że organizowany w Brennej anglosaski 5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce drugi raz z rzędu został uznany Najlepszym Polskim Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim, broniąc tytułu sprzed roku, czyli Złotą Kozicę. Konkurencja była spora, ponieważ w stylu anglosaskim zorganizowano ponad 80 innych biegów. Jeszcze większa rzecz jasna konkurencja była w kategorii OPEN, gdzie pod uwagę były brane wszystkie biegi górskie zorganizowane w 2017 roku. Tutaj również 5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce odniósł spory, największy w swojej 5-letniej historii sukces, ponieważ w stawce ponad 300 biegów zajął bardzo wysokie 3 miejsce, zdobywając Brązową Kozicę. Lepsze okazały się tylko: drugi w klasyfikacji V Hyundai Ultramaraton Bieszczadzki oraz XIV Bieg Rzeźnika – zwycięzca. Prócz wspomnianego Dolina Leśnicy Biegu o Breńskie Kierpce, Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna od 2 lat organizuje także Bieg na Bucze. Druga edycja tej imprezy została nagrodzona Srebrną Kozicą w kategorii: Kameralna Impreza 2017 roku.

Wyniki plebiscytu na Najlepsze Polskie Biegi Górskie 2017 – KLIKNIJ

Wyniki Ligi Biegów Górskich Dare2b – KLIKNIJ